Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Osocze bogatopłytkowe i osocze z fibryną

Osocze bogatopłytkowe jest cenną substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Dzięki temu jest to całkowicie naturalny preparat leczniczy, a jego aplikacja nie niesie za sobą ryzyka alergii. W osoczu zawarte są płytki krwi, które odpowiadają za skuteczną regenerację tkanek. Bezpośrednio z płytek krwi uwalniane są czynniki wzrostu odpowiedzialne za namnażanie komórek macierzystych. Dodatkowo pobudzają produkcję nowych komórek naskórka, zwiększają mikrokrążenie oraz stymulują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych.

Korzyści z zabiegu

Zwiększenie jędrności i elastyczności skóry oraz jej gęstości i poprawa napięcia. Dzięki zabiegowi dochodzi do naturalnej stymulacji wytwarzania nowego kolagenu. Zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne, a skóra jest wygładzona. Koloryt skóry ulega ujednoliceniu, a ogólna kondycja skóry znacznie się poprawia. Cera nabiera zdrowego, świeżego wyglądu, dzięki czemu cała twarz wydaje się być zrelaksowana i młodsza.

Wskazania

  • utrata jędrności i elastyczności skóry
  • oznaki starzenia się skóry
  • utrata gęstości i objętości skóry
  • widoczne zmarszczki i bruzdy
  • niejednolity koloryt skóry
  • cera szara, ziemista, matowa
  • skóra przesuszona, nadwrażliwa, zmęczona

Na czym polega zabieg?

W pierwszej kolejności pobiera się od pacjenta krew. Najczęściej pobranie wykonuje się z widocznej żyły w dole łokciowym. Miejsce, które będzie poddawane zabiegowi znieczulane jest specjalnym kremem. W czasie, kiedy twarz się znieczula, pobrana krew umieszczana jest w urządzeniu, które odwirowywuje cenne składniki krwi od pozostałych płynów. Odseparowane osocze można aplikować za pomocą wielu niewielkich nakłuć. Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, nie należy jej przykrywać makijażem ani nie narażać na duże zmiany temperatury (sauna, krioterapia, basen).
Pierwsze efekty widoczne są po upływie ok 2 tygodni. Najlepsze rezultaty osiągane są po wykonaniu 2-3 zabiegów z zachowaniem przerw pomiędzy nimi ok 3-4 tygodnie.

STRONA W BUDOWIE