Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa - Botox

Toksyna botulinowa, potocznie nazywana botoksem jest substancją pochodzenia naturalnego. Obecnie jest powszechnie stosowana w medycynie estetycznej i leczeniu wielu przykrych dolegliwości.

Korzyści z zabiegu

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej zapobiega zgrzytaniu zębami i niszczeniu ich powierzchni. Dzięki botoksowi rozluźniają się mięśnie żwacze – najsilniejsze mięśnie w naszym organizmie. Można w ten sposób zrelaksować układ mięśniowy w obrębie głowy, zredukować tym samym bóle głowy pochodzące z bruksizmu. Toksyna botulinowa znajduje również zastosowanie w leczeniu zwiększonego wydzielania potu w obszarze pach i dłoni. Dzięki zabiegowi można znacznie zredukować nadpotliwość w konkretnym rejonie ciała.

Wskazania

  • bruksizm
  • nocne zgrzytanie zębami
  • dolegliwości bólowe pochodzące z mięśni żwaczy
  • nadpotliwość pach
  • nadpotliwość dłoni

Na czym polega zabieg?

W przypadku leczenia bruksizmu zabieg polega na podaniu toksyny botulinowej prosto w mięsień żwacz. Aplikacja poprzez zastrzyk jest niemal niezauważalna, a dzięki wprawnej ręki lekarza – bezbolesna. Można również miejsce iniekcji posmarować kremem znieczulającym, aby zlikwidować jakikolwiek dyskomfort u pacjenta.
Z kolei pachy przygotowywane do zabiegu powinny być pozbawione owłosienia oraz znieczulone kremem. Również dłonie smaruje się specjalnym preparatem, aby zmniejszyć nieprzyjemne doznania związane z nakłuwaniem igłą. Kiedy skóra jest już znieczulona przystępuje się do wielokrotnego wkłuwania pod powierzchnie skóry i wprowadzania niewielkich ilości toksyny botulinowej. Dokładne opracowanie całej powierzchni daje możliwość znacznego ograniczenia wydzielania potu w tym miejscu.

STRONA W BUDOWIE